Próbowali ukraść katalizator w „biały dzień”

W ubiegłą niedzielę policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego komisariatu na Białołęce zatrzymali 25 i 26-latka, którzy w „biały dzień” próbowali ukraść katalizator z zaparkowanego przy ulicy Milenijnej jeepa. Leżąca pod pojazdem osoba, dźwięk ciętego metalu i lecące iskry zwróciły uwagę przechodzącego tamtędy mężczyzny, który powiadomił mundurowych. Przy starszym z zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze znaleźli narzędzia, które mogły posłużyć mu do popełnienia tego przestępstwa. 25 i 26-latek usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Była godzina 11.30 kiedy załoga patrolowo – interwencyjna z komisariatu na Białołęce została wezwana na ulicę Milenijną. Tam oczekiwał na mundurowych zgłaszający z ujętym przez siebie obcokrajowcem. Świadek wyjaśnił, że przechodząc obok zaparkowanego jeepa zauważył leżącego pod nim mężczyznę, dźwięk ciętego metalu i lecące spod pojazdu iskry. Podejrzewając, że dochodzi do kradzieży ujął go i zadzwonił na numer alarmowy. Po wylegitymowaniu policjanci ustalili, że był to 26-letni obywatel Ukrainy.

W jego plecaku mundurowi znaleźli m. in. szlifierkę z tarczami, śrubokręt, szczypce i rękawiczki. Zatrzymali mężczyznę i towarzyszącego mu 25-letniego rodaka, który czekał w zaparkowanej nieopodal hondzie i wszystkiemu się przyglądał. To on, według wyjaśnień zgłaszającego klaksonem dał znak swojemu wspólnikowi do zakończenia „akcji”.

Na miejscu zjawił się właściciel jeepa i potwierdził, że na katalizatorze widać świeże ślady cięcia. Mundurowi skontaktowali się ze swomi dyżurnym, który na miejsce wysłał policjantów z grupy dochodzeniowo – śledczej, by zabezpieczyli miejsce i ślady przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni trafili do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Dochodzeniowiec przyjął zawiadomienie od pokrzywdzonego.

Następnego dnia policjanci przesłuchali 25 i 26-latka. Obaj usłyszeli zarzuty za usiłowanie kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.