sobota, 31 lipca 2021

Profanacja figur i pomników

W Warszawie doszło do profanacji pomników. Na wielu postumentach środowiska LGBT zawiesiły tęczowe flagi. W usuwaniu flag brali udział policjanci i strażacy. Oświadczenie po profanacji figury Jezusa Chrystusa wydała również Warszawska Kuria Metropolitarna

W mediach społecznościowych zdjęcia z nocnej akcji dotyczącej pomników udostępniły grupy i osoby związane z walką z homofobią. Na jednej z fotografii przedstawiono napis, umieszczany na pomnikach jako manifest. “To szturm! To atak! To tęcza! Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią, tych, którzy mieli siłę, by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić, nigdy więcej błagać o szacunek i litość”

sprawę skomentował premiera Mateusz Morawiecki. Na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym stoi obok pomnika Chrystusa przy Bazylice Świętego Krzyża. “Nie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych w imię żadnej ideologii” – napisał.


Nasi partnerzy