Przasnyscy policjanci odzyskali skradziony pojazd

W miniony czwartek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu. Zdarzenia miało miejsce na terenie posesji w gminie Przasnysz. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy w wyniku przeprowadzonych czynności, po zaledwie kilku godzinach od kradzieży, odnaleźli pojazd. W sprawie zatrzymany został 37-latek. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (14.09) kilka minut po godzinie 8 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu marki Volkswagen Caddy. Według zgłaszającego samochód został skradziony z jednej z posesji na terenie gminy Przasnysz. Zgłaszający oszacował wartość utraconego pojazdu na kwotę blisko 20 000 złotych.

Bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęły się działania skoncentrowane na odzyskaniu skradzionego samochodu oraz zatrzymaniu sprawcy. W wyniku niezwłocznie podjętych działań operacyjnych funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu udało się ustalić lokalizację pojazdu, a następnie przekazać jego położenie do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Sprawne działanie funkcjonariuszy obu jednostek skutkowało zatrzymaniem 37-letniego mężczyzny, który przemieszczał się skradzionym pojazdem.

Samochód wrócił do właściciela, a mężczyzna podejrzany o kradzież swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem. 37-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł asp. Ilona Cichocka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.