Przekazanie sprzętu dla Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu

W piątek, 9 lutego br. Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek wziął udział w przekazaniu sprzętu ratowniczego dla Środowiskowo – Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Udział w wydarzeniu wziął również m. in. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z Radomia, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie odbyło się na terenie zbiornika retencyjnego Domaniów.

Przekazana pomoc w postaci pojazdu terenowego oraz dwóch łodzi płaskodennych jest szczególnie istotna, kiedy w województwie mazowieckim słyszymy o wprowadzaniu alarmów przeciwpowodziowych oraz o wielu przypadkach podtopień. Jestem przekonany, że przekazany sprzęt będzie właściwie wykorzystany w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego na terenie całego Mazowsza, ale szczególnie w regionie radomskim, gdzie znajduje się jeden z większych zbiorników rekreacyjnych na terenie naszego województwa – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek.

Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek przekazał sprzęt przeciwpowodziowy dla wsparcia służb i jednostek realizujących zadania z zakresu ratownictwa wodnego, jak również do działań poszukiwawczych na terenach zalewowych i bagnistych, niwelowania skutków klęsk żywiołowych, a także działań prewencyjnych na terenie województwa mazowieckiego.

Środowiskowo – Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu otrzymało sprzęt o łącznej wartości ponad 220 tys. zł:
– pojazd terenowy UTV Polaris Ranger XP 1000 wraz z przyczepą transportową (laweta),
– zestaw dwóch łodzi płaskodennych UNIBOOT z silnikiem motorowymi Honda i Merkury wraz z przyczepą podłodziową do transportu i wodowania oraz wyposażenie m.in: kamizelki ratunkowe, liny, gaśnice, plandeki, lornetki, latarki i inne akcesoria dla pełnego wyposażenia załogi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.