Strażnicy z Pragi ujęli złodzieja na Woli

Strażnicy z Pragi-Północ przyjechali załatwiać sprawy urzędowe na Woli, gdy na parking wbiegł mężczyzna, krzycząc „łapcie złodziei”. Po chwili przechodnie na Młynarskiej byli świadkami scen, jak z filmu kryminalnego.

Strażniczka i strażnik z Pragi-Północ przyjechali 8 lutego przed godzina 11 do siedziby na Woli załatwiać sprawy urzędowe. Właśnie wysiedli z radiowozu, kiedy na parking wbiegł mężczyzna z okrzykiem „łapcie złodziei”. Zdenerwowany przechodzień widział, jak grupka wyrostków wyrwała na ulicy Obozowej telefon komórkowy z ręki kobiety i pobiegła w stronę ulicy Żytniej. Strażnicy wskoczyli do radiowozu i na sygnale ruszyli w kierunku wskazanym przez świadka.

Po chwili zobaczyli trójkę młodych mężczyzn, którzy na ich widok wbiegli na teren cmentarza. Funkcjonariusze ruszyli w pościg goniąc za skaczącymi po nagrobkach młodzieńcami. Starszemu inspektorowi Mariuszowi Liżewskiemu udało się zapędzić jednego z uciekinierów w zakątek, gdzie można było użyć miotacza gazu. Po jeszcze kilkudziesięciu metrach ucieczki, sprawca kradzieży został obezwładniony przez nadbiegającą z przeciwka strażniczkę Annę Podedworną. Po chwili do strażniczki dobiegł policjant z patrolu, któremu również zgłoszono kradzież telefonu.

Kiedy funkcjonariusze wyprowadzali 16-letniego złodzieja z cmentarza, na miejscu pojawił się właściciel pobliskiego sklepu, który oświadczył, że ujęty przez strażniczkę młodzieniec przed kilkoma minutami ukradł mu dwie butelki drogiego alkoholu. Przy radiowozie zatrzymała się też załoga Nadzoru Ruchu ZTM, która uzupełniła, że ten sam młodzieniec wraz z kolegami dopiero co zdewastował tramwaj – wybijając cztery szyby młotkiem bezpieczeństwa. Dokonania całej trójki zostały zarejestrowane przez monitoring. Posłuży on jako materiał policji, która zatrzymała młodocianego chuligana.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.