Przygotowanie do sezonu zimowego

Wzmożenie działań prewencyjnych i informacyjnych w zakresie kontrolowania miejsc przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem, w celu udzielenia im pomocy, zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz prowadzenie działań informacyjnych na temat szkodliwości tlenku węgla – to niektóre rekomendacje Wojewody Mazowieckiego, przedstawione w trakcie posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczącego przygotowania województwa mazowieckiego do sezonu zimowego 2020/2021.

Posiedzenie Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się w piątek, 27 listopada br., a w związku z obowiązkiem stosowania się do zasad reżimu sanitarnego, zorganizowane zostało w formie wideokonferencji.

W trakcie posiedzenia przybliżono tematy istotne z perspektywy odpowiedniego przygotowania się mazowieckich służb, inspekcji i straży oraz samorządów do sezonu zimowego. Tematy te dotyczyły m.in.: prognozy hydro-meteorologicznej przewidywanej dla Mazowsza, bezpieczeństwa powodziowego, stanu przygotowania zarządców dróg krajowych i wojewódzkich, przygotowania zarządców infrastruktury kolejowej do sytuacji kryzysowych, ochrony osób bezdomnych przed wychłodzeniem, a także oceny zagrożeń epidemiologicznych oraz zdrowotnych. Posiedzenie zakończyło się przedstawionymi przez Wojewodę rekomendacjami skierowanymi m.in. do inspekcji, służb i straży.

W posiedzeniu Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczyli m.in.: Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Wicewojewoda Artur Standowicz, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW Paweł Błasiak, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg Jarosław Nowosielski, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Rzecznik Prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski oraz p.o. Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Mariusz Zega.

Rekomendacje Wojewody Mazowieckiego przedstawione w trakcie posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczącego przygotowania województwa mazowieckiego do sezonu zimowego 2020/2021 z 27 listopada 2020 r.:
– współpraca w zakresie przeciwdziałania epidemii SARS-CoV-2,
– wzmożenie działań prewencyjnych i informacyjnych w zakresie kontrolowania miejsc przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem, w celu udzielenia im pomocy,
– prowadzenie działań informacyjnych na temat szkodliwości tlenku węgla,
– zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie zimy,
– zapewnienie przepływu informacji w sytuacjach i zdarzeniach nadzwyczajnych oraz niezwłoczne informowanie Wojewody o tych zdarzeniach za pośrednictwem WCZK.

Opracowanie: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.