niedziela, 28 listopada 2021

Przygotowywali się do kradzieży. Zatrzymali ich sochaczewscy policjanci

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sochaczewskiego, którzy przygotowywali się do kradzieży miedzianych kabli. Okazało się, że nie są to ich jedyne przewinienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwie foliowe torebki zamykane strunowo z zielonym suszem i jedna torebka zamykana strunowo z białym proszkiem
Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zauważyli wieczorem dwóch mężczyzn w pobliżu opuszczonych magazynów mieszczących się na terenie powiatu sochaczewskiego.

Podczas wykonywanych czynności przy 21 – letnim mieszkańcu Sochaczewa znaleziono dwie torebki z zielonym suszem i torebkę z białym proszkiem. W samochodzie należącym do jego rówieśnika mundurowi znaleźli m.in. kominiarkę, latarkę czołową i narzędzia wielofunkcyjne.

Policjanci ustalili, że 21-latka pochodzącego z gminy Sochaczew obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami, a chwilę przed przyjazdem patrolu Policji, kolega udzielił mu marihuany. Mężczyźni przyjechali do magazynów, ponieważ planowali ukraść miedziane kable.

Obydwaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy.

Mieszkaniec Sochaczewa usłyszał zarzut czynienia przygotowań do kradzieży miedzianych kabli, posiadania narkotyków, udzielania marihuany i kolejny zarzut posiadania narkotyków, ponieważ podczas przeszukania jego domu, policjanci znaleźli zakazane środki.

Jego koledze również zarzuca się przygotowanie do popełnienia przestępstwa oraz niestosowanie się do wyroku sądu.

Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik


Zobacz również