wtorek, 07 grudnia 2021

Pseudokibice podejrzani o przestępstwa. Dwie osoby aresztowane

37 kilogramów marihuany przeznaczonej do obrotu zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców. W rękach funkcjonariuszy znaleźli się również dwaj mężczyźni, którzy po przedstawieniu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu, zostali przez sąd tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Dobre rozpoznanie środowiska stołecznych pseudokibiców doprowadziło do zatrzymania przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji dwóch osób, które w jednym z mieszkań na warszawskiej Białołęce zorganizowali magazyn narkotykowy.

Policjanci ustalili, że znani im z wcześniejszej przestępczej działalności mężczyźni, mają pojawić się wieczorem pod wcześniej ustalonym adresem. W pewnym momencie zauważyli jadących VW Passatem dwóch mężczyzn, którzy po zaparkowaniu samochodu, udali się do jednej z klatek schodowych, by po kilkunastu minutach ponownie pojawić się na parkingu. Tym razem mężczyźni mieli ze sobą plecak i dwie torby. W związku z podejrzeniem, że wewnątrz pakunków mogą znajdować się środki zabronione prawem policjanci przystąpili do legitymowania mężczyzn. Okazało się, że to karani już wcześniej za przestępstwa narkotykowe 40-latek i jego młodszy, 30-letni kolega.

W trakcie legitymowania obaj nerwowo się zachowywali, dodatkowo policjanci wyczuli silną woń marihuany, która wydobywała się z przenoszonych przez nich bagaży. W trakcie przeszukania okazało się, że wewnątrz plecaka znajdowały się dwie torby foliowe z suszem roślinnym, natomiast w torbach papierowych, które miał przy sobie 40-latek hermetycznie zapakowane w folię pakunki z suszem roślinnym, a także woreczek foliowy z białą zbryloną substancją oraz pieniądze.

W dalszej kolejności funkcjonariusze wraz z 30-latkiem udali się na przeszukanie do mieszkania, które mężczyźni wcześniej opuścili. Tam policjanci zabezpieczyli kolejne środki odurzające, m.in. susz roślinny, kokainę i heroinę. Ponadto w lokalu znaleźli wagę i zgrzewarkę do hermetycznego pakowania narkotyków.

Policjanci wraz z zatrzymanymi udali się również do ich miejsc zamieszkania. U 30-latka zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 62 tysięcy złotych oraz haszysz, natomiast u 40-latka kokainę. Po wstępnie przeprowadzonych testach policjanci ustalili, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana o łącznej wadze niemalże 37 kilogramów, ponadto 27 gramów kokainy, 84 gramy heroiny i prawie 20 gramów haszyszu.
Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ w Warszawie, gdzie po przesłuchaniu przedstawiono im zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Prokurator nadzorujący sprawę wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 30 i 40-latka tymczasowych aresztów, do czego sąd się przychylił.

Policjanci dalej pracują nad sprawą, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

tekst: Edyta Adamus
Zdjęcia i film: st. sierż. Rafał Markiewicz


Zobacz również