Pułtuscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą

Na rzece Narew w Pułtusku odbyło się wodowanie policyjnej łodzi patrolowej. Policjanci patrolując rzekę Narew bardzo szybko i sprawnie mogą interweniować, gdy zagrożone jest życie i zdrowie wypoczywających osób nad wodą.

Coraz wyższa temperatura powietrza oraz dłuższy dzień pozwala na aktywne spędzanie czasu. Jedną z możliwości aktywnego wypoczynku na terenie powiatu pułtuskiego jest korzystanie z uroków rzeki Narew i plaży miejskiej. Pułtuscy policjanci mają różne możliwości pełnienia służby, zaczynając od patroli pieszych, rowerowych, z wykorzystaniem quada, a kończąc na patolu z wykorzystaniem nowoczesnej łodzi. Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku dysponuje łodzią, która służy do pełnienia służb na zbiornikach wodnych. Każdego roku przed rozpoczęciem sezonu letniego policyjne łodzie są wodowane i jednocześnie testowane. Szybkość, zwrotność i nowoczesne rozwiązanie technologiczne to atuty pułtuskiej łodzi policyjnej.

Policjanci pełniący służbę na wodzie to świetnie przeszkoleni funkcjonariusze. Wspólnie z Państwową Strażą Rybacką oraz pułtuskim WOPR-em będą dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na wodach i w ich obszarze, walczyć z kłusownictwem rybnym, sprawdzać stan trzeźwości kierujących łodziami, kontrolować jednostki żeglugi śródlądowej i wędkarzy oraz zapobiegać skażeniom zbiorników wodnych.

Życzymy wszystkim udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

mł. asp. Anna Kowalczyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.