Pijany i bez prawa jazdy kierowcał Volkswagenem

Policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym kierował 24-latek, jak się okazało — bez uprawnień. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem, policjanci z wydziału ruchu drogowego płońskiej komendy interweniowali w Sochocinie na ul. Płońskiej, gdzie osobowym volkswagenem miał jechać nietrzeźwy kierowca. Po zatrzymaniu do kontroli tego pojazdu, w czasie rozmowy z 24-letnim mężczyzną, mundurowi wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca pow. ciechanowskiego prawie 1,4 promila. Dodatkowo podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. 24-latek, a także pojazd, którym się poruszał, zostali przekazani wskazanej przez niego osobie.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za kierowanie bez uprawnień.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.