Radiowóz w nowych barwach trafił do wyszkowskich policjantów

Pierwszy radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z wyszkowskiej drogówki. Samochody w nowych barwach zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów POLSECURE w ubiegłym roku w Kielcach.

Flota wyszkowskiej drogówki została wzbogacona o oznakowany pojazd marki Skoda Scala. Nowy radiowóz został zakupiony w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – II edycja „Bezpieczniej na drogach- nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji” i sfinansowany w całości przez Komendę Główną Policji.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Wszystko po to, aby policjanci jeżdżący nowymi radiowozami byli bezpieczniejsi.

nadkom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.