Remont drogi wojewódzkiej 627

Ponad 3-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 627 w powiecie sokołowskim przejdzie gruntowną przebudowę. Koszt inwestycji to 22,1 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

Umowę z beneficjentami podpisały Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc – członkowie zarządu województwa mazowieckiego.

Podpisaliśmy dziś umowę na gruntowną przebudowę ponad 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 627 w powiecie sokołowskim. To duża i ważna inwestycja, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców powiatu, jak i podróżujących tą trasą. Przebudowana zostanie m.in. nawierzchnia jezdni na całym odcinku, wraz ze skrzyżowaniami z drogami gminnymi i powiatowymi. Koszt inwestycji to 22,1 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

Na realizację inwestycji wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MIKST” Sp. z o.o. – będzie miał 16 miesięcy.

Modernizacja drogi 627 w powiecie sokołowskim to bardzo ważna inwestycja. Wpłynie ona nie tylko na komfort jazdy podróżujących, ale też bezpieczeństwo mieszkańców. Zyska też środowisko naturalne, dzięki wybudowanej kanalizacji deszczowej. Gratuluję beneficjentom inicjatywy mającej tak realny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz skuteczności w aplikowaniu o fundusze – dodała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany kanał deszczowy wraz z urządzeniami kanalizacji deszczowej (z przepompownią, separatorem i osadnikami). Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni na całym odcinku wraz ze skrzyżowaniami drogi z drogami gminnymi i powiatowymi. Powstanie 5 zatok autobusowych. Po północnej stronie drogi na odcinku od ul. Łowieckiej do ul. Targowej będzie też chodnik (około 1300 m). Z kolei po południowej stronie w rejonie ul. Targowej zostanie uzupełniony ciąg pieszo-rowerowy (około 260 m).

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.