Udaremniona podróż do Toronto na sfałszowanych dokumentach

Funkcjonariusze kontroli ruchu granicznego z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie odnotowali przypadek posłużenia się przez obywatela Albanii sfałszowanymi litewskimi dokumentami. Mężczyzna usiłował odlecieć do Kanady podając się za obywatela Litwy.

Zdarzenie z udziałem cudzoziemca miało miejsce na warszawskim Lotnisku Chopina podczas odprawy pasażerów na lot do Toronto. Mężczyzna podczas kontroli paszportowej przedstawił litewski paszport wraz z dowodem osobistym i prawem jazdy, które po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej okazały się być podrobionymi na wzór oryginalnych. W trakcie czynności mężczyzna przyznał, że jest obywatelem Albanii wyjmując z bagażu albański paszport i ID. Cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Wszczęto wobec niego postępowanie przygotowawcze w sprawie usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom podstępem przy wykorzystaniu sfałszowanych dokumentów. Albańczyk przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Wydano mu decyzję zobowiązującą do powrotu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.