Resuscytacja przeprowadzona przez śródmiejskich policjantów uratowała życie 22-latka

Błyskawiczna reakcja i skutecznie przeprowadzona resuscytacja przez sierż. szt. Karola Drączkowskiego oraz st. post. Monikę Kościńską zakończyła się uratowaniem życia 22-latka. Liczyła się każda sekunda. Policjanci wykazali się ogromnym profesjonalizmem, dzięki któremu wygrali walkę z czasem o życie młodego mężczyzny.

W ostatnim czasie wywiadowcy ze Śródmieścia otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Bagatela młody mężczyzna może potrzebować natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze po chwili byli już na miejscu, gdzie znaleźli 22-latka bez funkcji życiowych.

Policjanci natychmiast przystąpili do błyskawicznego działania i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. W tej walce z czasem liczyła się każda sekunda. Po kilku chwilach mężczyzna zaczął oddychać. Funkcjonariusze pomagali 22-latkowi do momentu przybycia służb medycznych, które przewiozły go do szpitala.

Sierż. szt. Karol Drączkowski oraz st. post. Monika Kościńska na co dzień pełnią służbę w Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym śródmiejskiej komendy. Ich profesjonalna postawa, która doprowadziła do uratowania życia człowiekowi zasługuje na szczególne uznanie.

To potwierdzenie, że hasło „Pomagamy i Chronimy” przyświeca policjantom każdego dnia.

Pamiętajmy, że każdy z nas może stanąć w obliczu sytuacji, gdzie będzie potrzebna natychmiastowa pomoc drugiemu człowiekowi. Dlatego znajomość zasad pierwszej pomocy medycznej jest bardzo ważna.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.