Rewitalizacja Zakroczymia

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski zamieścił w mediach społecznościowych wizualizacje dotyczące rewitalizacji Rynku i innych obszarów miasta. Włodarz po wysłuchaniu mieszkańców stawia zdecydowanie na zieleń. W rynku pojawi się też nowa mała architektura i stylowe oświetlenie parkowe.

Jak informuje burmistrz połowa Rynku zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Druga połowa otoczona drzewami i zielenią posłuży jako miejsca postojowe dla wiernych (obok znajduje się kościół parafialny) i targowisko. Jak podkreśla włodarz, targowisko zostanie utrzymane tylko we czwartek (zgodnie z tradycją tego miejsca) a w niedziele zostanie zlikwidowane z uwagi na brak miejsca.

Dodajemy, że oprócz wspomnianych zmian w ramach projektu Rewitalizacja Miasta Zakroczym zostaną przebudowane również uliczki dochodzące do Rynku tj. Wyszogrodzka, Rybacka, Szkolna, Kościelna, a także ul. Tylna, Al. Spółdzielni, Klasztorna, Spacerowa, odcinek Parowa Okólna. Gmina Zakroczym otrzymała na powyższe zadanie środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 2,7 mln zł w ramach instrumentu zadań ważnych dla rozwoju Mazowsza i 750.000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość zadania wstępnie została oszacowana na kwotę 4,5 mln zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.