piątek, 07 października 2022

Rewitalizacja Zakroczymia

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski zamieścił w mediach społecznościowych wizualizacje dotyczące rewitalizacji Rynku i innych obszarów miasta. Włodarz po wysłuchaniu mieszkańców stawia zdecydowanie na zieleń. W rynku pojawi się też nowa mała architektura i stylowe oświetlenie parkowe.

Jak informuje burmistrz połowa Rynku zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Druga połowa otoczona drzewami i zielenią posłuży jako miejsca postojowe dla wiernych (obok znajduje się kościół parafialny) i targowisko. Jak podkreśla włodarz, targowisko zostanie utrzymane tylko we czwartek (zgodnie z tradycją tego miejsca) a w niedziele zostanie zlikwidowane z uwagi na brak miejsca.

Dodajemy, że oprócz wspomnianych zmian w ramach projektu Rewitalizacja Miasta Zakroczym zostaną przebudowane również uliczki dochodzące do Rynku tj. Wyszogrodzka, Rybacka, Szkolna, Kościelna, a także ul. Tylna, Al. Spółdzielni, Klasztorna, Spacerowa, odcinek Parowa Okólna. Gmina Zakroczym otrzymała na powyższe zadanie środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 2,7 mln zł w ramach instrumentu zadań ważnych dla rozwoju Mazowsza i 750.000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość zadania wstępnie została oszacowana na kwotę 4,5 mln zł.


Zobacz również