Rodzeństwo z zarzutami

Informacje operacyjne, które zdobyli policjanci z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zwalczający przestępczość narkotykową najpierw doprowadziły ich do 43-letniej mieszkanki Pragi Północ, a potem do jej młodszego brata. Oboje zostali zatrzymani w związku z posiadaniem nielegalnych środków. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś jej brat może trafić do aresztu nawet na 10 lat. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Ustalenia operacyjne, które wykonywali policjanci z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w środowisku osób powiązanych z przestępczością narkotykową doprowadziły ich do mieszkanki Pragi Północ. Kobieta miała ukrywać w mieszkaniu nielegalne substancje. Operacyjni udali się pod wytypowany adres, by zweryfikować te ustalenia.

Z mieszkania wyszedł brat kobiety. Widok policyjnych legitymacji mocno go zaniepokoił. Przyznał on, że w lokalu również przebywa jego siostra. Kobieta widząc Policję, również nie kryła zaskoczenia. Kryminalni wyjaśnili im cel swojej wizyty. Jednak żadne z nich nie przyznało się do posiadania jakichkolwiek środków zabronionych prawem. Policjanci przeszukali mieszkanie.

W pokoju kobiety, na regale mundurowi znaleźli foliowe zawiniątko z białą substancją. 43-latka przyznała, że to amfetamina i należy do niej.

W pokoju zajmowanym przez jej brata kryminalni ujawnili znacznie więcej narkotyków. Były one schowane w słoikach i foliowych woreczkach. Wśród nich był susz roślinny, biały i brązowy proszek, papierowe listki i kilkaset kolorowych tabletek. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli telefon należący do mężczyzny i prawie 3 tys. złotych.

Operacyjni zatrzymali obie osoby. Kobieta tego samego dnia została przesłuchana. Odpowie za posiadanie amfetaminy. Może grozić jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Substancje zabezpieczone w pokoju jej brata poddano szczegółowej analizie. Wśród nich była marihuana, amfetamina, kokaina i haszysz, o łącznej wadze ponad 300 gramów. Podobna ilość innych substancji o nieustalonym składzie została przekazana do badań biegłemu.

Mężczyzna do piątku przebywał w policyjnej izbie zatrzymań w komendzie przy ulicy Jagiellońskiej. Tego dnia policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego doprowadzili go na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo. Tam 40-latkowi przedstawiono zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Za przestępstwo, o które jest podejrzewany może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.