Rowerzystka potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzystki, do którego doszło na przejściu dla pieszych. Cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Pogoda sprzyja amatorom jednośladów, aby bezpieczeństwo było zachowane należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w Wyszkowie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 618. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący oplem wyjeżdżając z ul. Geodetów na ul. Pułtuską nieprawidłowo wykonał manewr skręcania wyniku czego potrącił rowerzystkę, która przejeżdżała przez przejście dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia 59-letnia cyklistka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu wykonali wszystkie niezbędne czynności. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności wypadku drogowego. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przypominają! Osoby poruszające się jednośladami, chcąc przedostać się na drugą stronę jezdni korzystając z przejścia dla pieszych muszą zejść z roweru i przeprowadzić go. Wyjątkiem od takiej sytuacji jest przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów oznaczonych znakiem drogowym D-6b. Ten znak w pełni uprawnia rowerzystę do przejeżdżania w poprzek drogi, jednakże musi poruszać się po swoim wydzielonym pasie ruchu.

Wprawdzie kaski nie są obowiązkowym elementem wyposażenia, ale Policja, w trosce o zdrowie i życie rowerzystów, apeluje o korzystanie z nich. Natomiast rower powinien mieć sprawny choćby jeden z hamulców i być wyposażony w dzwonek i światła.

Kierowcy też muszą uważać! Każdy kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych lub przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów musi zwolnić i zachować szczególną ostrożność, aby nie narazić na niebezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.