Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pijany

Kierujący seatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zaczął uciekać przed policjantami. Uderzył w blokujący mu drogę ucieczki radiowóz. Następnie 19-latek zaczął uciekać pieszo w kierunku opuszczonej posesji. Przeskakując przez bramę został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W Ciechanowie policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED zmierzyli prędkość samochodu marki Seat. Kierujący jechał ze zbyt dużą prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci wydali mu wyraźne sygnały do zatrzymania się. Jednak siedzący za kierownica mężczyzna przyśpieszył jeszcze bardziej i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Podczas ucieczki mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez mundurowych, zajeżdżał drogę nie dając się wyprzedzić. W miejscowości Pęchcin kierujący zaczął gwałtownie hamować chcąc skręcić w lewo, wtedy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożną skarpę. Następnie chciał wycofać pojazd, jednak uderzył w blokujący mu dalszą drogę ucieczki radiowóz. Do kierującego podbiegli policjanci jednak 19-latek zaczął uciekać pieszo w kierunku opuszczonej posesji. Przeskakując przez bramę został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało kierujący seatem to 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że jest pijany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu z młodym mężczyzną zostaną wykonane czynności procesowe. Następnie 19-latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Ewa Brzezińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.