Rozwiązana zagadka zbrodni sprzed 23 lat

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Wołominie, rozwiązali sprawę sprzed 23 lat. Dzięki determinacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy, zatrzymano jednego z czterech sprawców, podejrzanego o dokonanie rozboju przy użyciu broni palnej, do którego doszło w lipcu 1999 r. Napastnik, wspólnie z innymi osobami, chciał wymusić oszczędności od właściciela posesji. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony utracił pieniądze i złotą biżuterię. Zatrzymanemu mężczyźnie, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Sąd Rejonowy w Wołominie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie, zdecydował o zastosowaniu 3 miesięcznego aresztu tymczasowego wobec sprawcy.

Do rozboju doszło w lipcu 1999 r. W nocy czterech sprawców wtargnęło do domu jednorodzinnego w powiecie wołomińskim. Grozili bronią właścicielowi posesji i zażądali od niego pieniędzy. Gdy mężczyzna nie chciał dobrowolnie wydać oszczędności, sprawcy pobili go metalową rurką i dopuścili się brutalnych zachowań wobec pozostałych domowników. Przestępcy ukradli 20 000 złotych, 4 000 dolarów oraz złotą biżuterię. Niestety w 1999 roku nie wykryto sprawców tego zdarzenia.

Jednak sprawiedliwości stało się zadość. Do sprawy sprzed 23 lat powrócili policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej komendy wraz z Prokuraturą Rejonową w Wołominie. Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji, wykorzystało nowe metody badawcze, na podstawie których ustalono jednego ze sprawców, 42 – latka, który aktualnie przebywa w zakładzie karnym. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący dokonania rozboju w 1999 roku na terenie powiatu wołomińskiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt tymczasowy. Sprawa jest rozwojowa.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.