Senior oddał oszustom ponad 200 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KRP Warszawa VI prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą na „wnuczka”, do którego doszło 04.05.2022 r. przy ul. Szymanowskiego na Pradze Północ. W wyniku przedmiotowego zdarzenia pokrzywdzony przekazał oszustom ponad 200.000 złotych. Mężczyzna, którego wizerunek publikujemy, odebrał pieniądze od 85-latka. Jeśli możesz pomóc w ustaleniu jego tożsamości, skontaktuj się z policjantami z komendy przy ul. Jagiellońskiej.

4 maja br., około południa, na stacjonarny numer telefonu 85-letniego mieszkańca Pragi Północ zatelefonowała kobieta, która podała sie za jego córkę i płacząc poinformowała, że spowodowała wypadek samochodowy, w którym zginęła kobieta w ciąży. Rzekoma córka przekonywała seniora, że konieczne jest wpłacenie kaucji, aby nie poszła do więzienia.

Zgłaszający wyznał, że posiada w domu 200.000 złotych w gotówce. Oszustka poinformowała go, że zgłosi się do niego adwokat, któremu ma przekazać wszystkie pieniądze i dodatkowe 2 000 złotych „za fatygę”.

Zgłaszający wykonał polecenie, przygotował pieniądze i przekazał nieznanemu mężczyźnie, który zjawił się w jego mieszkaniu. W toku wykonanych czynności policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitorujących, które zarejestrowały wizerunek mężczyzny tzw. „odbieraka”: Wiek około 35-45 lat, otyła budowa ciała, włosy krótkie koloru czarnego. W chwili zdarzenia mężczyzna ubrany był w czarne buty sportowe, czarny t-shirt, spodnie jeansowe o długości 3/4 koloru jasnoniebieskiego; posiadał czarną saszetkę tzw. „nerkę”; twarz zasłaniała mu niebieska maseczka chirurgiczna.

Jeśli masz jakiekolwiek informacje na jego temat skontaktuj się z policjantami prowadzącymi tę sprawę, w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51 lub pod numerem tel. 47 723 75 56, 47 723 83 14 powołując się na numer l.dz. D-IV-2147/22 (KR-II-592/22).

Informacje można też przesyłać na adres e-mail: [email protected].

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.