Seniorka chciała zainwestować w gazociąg. Straciła pieniądze

70-letnia mieszkanka Radomia chciała zainwestować pieniądze w gazociąg. Weszła w link, który znalazła w Internecie, po czym przekazała dwa kody płatnicze oszustom. Straciła blisko 2 tysiące złotych. Chęć osiągnięcia zysku czasem przysłania zdrowy rozsądek dlatego apelujemy o ostrożność.

Kobieta na jednym z portali znalazła ogłoszenie o możliwości inwestowania w gazociąg. Chęć zarobienia pieniędzy skłoniła ją do zainteresowania się ofertą i kliknęła w link, który znajdował się w ogłoszeniu. W formularzu zgłoszeniowym wpisała swoje dane i numer telefonu, po czym skontaktował się z nią mężczyzna, który miał być przedstawicielem firmy.

Mężczyzna poprosił, aby przekazała kody płatnicze. Jej pieniądze miały być wykorzystane do inwestycji. 70-latka najpierw „zainwestowała” w ten sposób blisko 1000 złotych. Gdy zaczęły się rozmowy o ewentualnej wypłacie tych pieniędzy kontakt z przedstawicielem się urwał. Wtedy kobieta ponownie skorzystała z linku znalezionego w Internecie i przekazała oszustom kolejny kod do płatności na podobną kwotę. Gdy zorientowała się, że została oszukana zgłosiła sprawę Policji. Funkcjonariusze ustalają teraz okoliczności tej sprawy.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i czujność podczas operacji finansowych. Zalecamy ostrożność przy inwestowaniu w akcje różnych firm m.in. za pośrednictwem niesprawdzonych serwisów internetowych. Nie wchodźmy w linki, które zachęcają do inwestycji gwarantujących szybkie zyski.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.