Obywatel Pakistanu zatrzymany na Lotnisku Chopina z podrobionymi dokumentami

Po przylocie z Doha funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie ujawnili cudzoziemca, który podczas kontroli granicznej okazał podrobioną włoską kartę pobytu oraz trzy podrobione odbitki stempli hiszpańskiej kontroli granicznej. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów karnych wyraził wolę ubiegania się o ochronę międzynarodową.

Do zdarzenia z udziałem obywatela Pakistanu doszło w miniony piątek w godzinach porannych po przylocie samolotu z Doha. Do odprawy paszportowej stawił się mężczyzna okazując swój oryginalny paszport wraz z włoską kartą pobytu, która wzbudziła wątpliwości kontrolera co do jej autentyczności. Po wnikliwej analizie paszportu i karty ustalono, że zarówno karta pobytowa jak i trzy odbitki stempli hiszpańskiej kontroli granicznej znajdujące się w paszporcie cudzoziemca zostały podrobione na wzór oryginalnych.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w sprawie usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom podstępem na podstawie sfałszowanych dokumentów, a następnie wydano decyzję o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

W trakcie czynności 21-letni obywatel Pakistanu wyraził wolę złożenia wniosku o ochronę międzynarodowa w naszym kraju. Od cudzoziemca przyjęto stosowny wniosek oraz wydano mu Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. Zgodnie z postanowieniem sądu mężczyzna został umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.