piątek, 14 maja 2021

Siedział w szybie windy i wycinał miedzianą instalację klimatyzacji

Dzielnicowy ze Śródmieścia zatrzymał na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o włamanie do nieczynnego szybu windy i kradzież miedzianych rurek

Dzielnicowy ze Śródmieścia zatrzymał na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o włamanie do nieczynnego szybu windy i kradzież miedzianych rurek od klimatyzacji. To nie był pierwszy raz, kiedy 29-latek dopuścił się tego czynu. Za te przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy mieszkańcy kamienicy zgłosili włamanie do nieczynnego szybu windy wyjaśnieniem sprawy zajęli się śródmiejscy dzielnicowi. Z relacji lokatorów i nagrań z kamer wynikało, że ktoś, co kilka dni wraca do szybu i wynosi z niego pocięte wcześniej miedziane rurki od systemu klimatyzacji.

Wczoraj policjant z III rewiru dzielnicowych pełniąc służbę w swoim rejonie usłyszał hałas dochodzący właśnie z nieczynnego szybu. Wiedząc, że już wcześniej dochodziło tam do kradzieży mienia postanowił to sprawdzić. W trudno dostępnym miejscu dostrzegł mężczyznę, który zwijał pocięte wcześniej miedziane rurki i przygotowywał je do wyniesienia.

29-latek na widok policjanta zaczął uciekać, bezskutecznie. Został obezwładniony i zatrzymany a znalezione przy nim przedmioty zabezpieczone, jako dowód w sprawie. 29-latek był tak samo ubrany i miał ten sam plecak jak osoba, którą w miejscu przestępstwa zarejestrowały wcześniej kamery. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata


Nasi partnerzy