Skorpion wybrał się w podróż na gapę z Chorwacji do Polski

Po wakacjach, zwłaszcza za granicą, można przywieść ze sobą w walizce, niespodziankę. Jedna z mieszkanek Pragi Południe w czasie ostatniego weekendu podczas rozpakowywania bagaży znalazła w nich… skorpiona.

Dochodziła godzina 19 w niedzielę, gdy mieszkanka jednego z bloków przy ulicy Kobielskiej zadzwoniła pod numer alarmowy straży miejskiej – 986. Kobieta poprosiła o przyjazd Ekopatrolu ponieważ znalazła skorpiona. Kilkanaście minut później strażnicy zapukali do jej drzwi. – Kobieta poinformowała nas, że niedawno wróciła z bliskimi z Chorwacji. Gdy po powrocie zaczęła rozpakowywać bagaże, zauważyła w nich małego brązowego skorpiona, który krył się w ubraniach. – powiedział starszy inspektor Robert Bielski z Ekopatrolu.

Podróżniczka nie wpadła w panikę, tylko chwyciła słoik i schwytała nieoczekiwanego gościa. Podróżnik miało około 3 cm długości. Strażnicy odebrali skorpiona od kobiety i przewieźli małego globtrotera do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO, gdzie zostanie otoczony fachową opieką.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.