Skuteczny pościg policjantów z Myszyńca

Kierowca quada nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Po pościgu, 20-latek został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W niedzielę (5.02) o godzinie 16:10 policjanci z Myszyńca, podczas patrolu zauważyli kierującego quadem, który wykonywał podejrzane manewry na drodze. Na widok oznakowanego radiowozu kierujący tym pojazdem gwałtowanie skręcił w jedną z bocznych ulic i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, i rozpoczęli za nim pościg, jednak ten nie reagował dalej kontynuując jazdę.

Po kilkuset metrach kierujący czterokołowcem został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy. To jednak nie wszystko, pojazd którym się poruszał nie był zarejestrowany. Niebawem 20-latek usłyszy zarzuty i odpowie za swoje nieodpowiedzialne postępowanie przed sądem.

Przypominamy – niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo!

Art. 178b Kodeksu karnego brzmi: kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.