poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Służba Więzienna wsparła szpital MSWiA

Funkcjonariusze warszawskiej jednostki Służby Więziennej zastanawiając się jak pomóc bohaterskim medykom, pracującym w Szpitalu MSWiA w Warszawie postanowili przeprowadzić koleżeńską zbiórkę pieniędzy za które zamówiono środki ochrony indywidualnej dla personelu Szpitala przy Wołoskiej.

Funkcjonariusze warszawskiej jednostki Służby Więziennej zastanawiając się jak pomóc bohaterskim medykom, pracującym w Szpitalu MSWiA w Warszawie postanowili przeprowadzić koleżeńską zbiórkę pieniędzy za które zamówiono środki ochrony indywidualnej dla personelu Szpitala przy Wołoskiej. Na ręce Dyrektora CSK MSWiA w Warszawie – prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemara Wierzby, z-ca Dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu mjr Adam Wiśniewski przekazał zakupione środki.

Szpital przy ul. Wołoskiej oraz jej pracownicy są szczególnie bliską jednostką medyczną, funkcjonariuszom służewieckiego aresztu z uwagi na wieloletnią współpracę. W Szpitalu zatrudnieni byli skazani odbywający karę w jednostce, wykonywali prace porządkowe, głównie na terenie przyległym do budynku. Zbiórka koleżeńska prowadzona wśród funkcjonariuszy zakończyła się z zebraniem kwoty 4 tys. zł., za którą zamówione zostały najpotrzebniejsze szpitalowi produkty, 5 termometrów bezdotykowych, 30 gogli, 300 maseczek i 900 par rękawiczek.

Akcja stanowiła odpowiedź na doniesienia medialne o dużych problemach szpitali związanych z wyposażeniem lekarzy i personelu medycznego w środki ochrony indywidualnej. Kontakt ze Szpitalem potwierdził zapotrzebowanie. Funkcjonariusze na apel zareagowali niemalże natychmiast. Zbiórka była prowadzona z potrzeby serca oraz była gestem dziękczynnym, za to z jakim poświęceniem walczą z epidemią lekarze, pielęgniarki oraz personel szpitala.

Czas w trakcie którego nastąpiło przekazanie środków dał możliwość żeby na żywo wyrazić podziękowania za to co robią medycy, zatrudnieni w Szpitalu przy Wołoskiej ale także każdym innym polskim szpitalu. Funkcjonariusze Służby Więziennej doceniają, że dzięki polskiej Służbie Zdrowia obecnie w Polsce można podjąć ostrożne działania których celem jest powrót nas wszystkich do rzeczywistości, którą znamy. Słowa uznania od wszystkich funkcjonariuszy i pracowników pełniących służbę w Areszcie Śledczym w Warszawie Służewcu do Dyrektora CSK MSWiA w Warszawie – prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemara Wierzby skierował z-ca Dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu mjr Adam Wiśniewski.

Zaangażowanie z jakim funkcjonariusze służewieckiej jednostki włączyli się w akcję dowodzi, że w każdych warunkach gotowi jesteśmy nieść pomoc i ratować zdrowie i życie ludzkie, aby mundur Służby Więziennej, opatrzony godłem Rzeczpospolitej Polskiej, kojarzył się przede wszystkim z gotowością do niesienia pomocy oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem. Funkcjonariusze Służby Więziennej nie są obojętni na los innych ludzi, udowadniają to swoim wsparciem dla wielu charytatywnych akcji organizowanych w ramach działań pomocowych Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga.


Nasi partnerzy