Sochaczewscy policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP w Niepokalanowie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Niepokalanów. Nad bezpieczeństwem Pana Prezydenta i innych osób odwiedzających w tym czasie bazylikę, czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i podległych posterunków, Oddziału Prewencji Policji z Płocka, funkcjonariusze KWP zs. w Radomiu oraz policyjni pirotechnicy z garnizonu mazowieckiego.

Prezydent RP Andrzej Duda przyjechał z wizytą do Niepokalanowa. Patrole Policji przez cały czas czuwały nad bezpieczeństwem Pana Prezydenta i innych osób znajdujących się w tym czasie na terenie klasztoru. Zabezpieczono również trasę przejazdu kolumny pojazdów, którą poruszał się Pan Andrzej Duda i dbano o płynność ruchu.

Zabezpieczenie wizyty głowy państwa to zawsze bardzo odpowiedzialne zadanie. Od policjantów wymagało bardzo dobrego i szczegółowego przygotowania, a także przewidywania zagrożeń, które mogły wystąpić.

W zabezpieczeniu brali udział policjanci z Sochaczewa i podległych posterunków, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji z Płocka, przedstawiciele Sztabu Policji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, a także policyjni pirotechnicy z różnych komend garnizonu mazowieckiego.

Wizyta Prezydenta RP przebiegła spokojnie i bez żadnych incydentów.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.