Spokorniał na widok funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec agresywnie zachowującego się i będącego pod wpływem alkoholu podróżnego. Mężczyzna miał wylecieć na urlop na Teneryfę wraz z trzema kolegami, jednak ich zachowanie spowodowało, że zostali wycofani z rejsu.

Trzech towarzyszy opuściło samolot od razu, natomiast problematycznym pasażerem okazał się 42-letni obywatel Francji narodowości polskiej. Według raportu załogi, od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, zachowywał się głośno i napastliwie, a do tego nie wykonywał poleceń załogi i personelu pokładowego. Dlatego kapitan – mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów – podjął decyzję o wycofaniu całej czwórki z rejsu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych ostrzegli awanturnika o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania poleceń wydawanych zgodnie z prawem. Mężczyzna od razu wstał i w asyście funkcjonariuszy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych, gdzie podczas rozmowy wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie, wyjaśniając, że nie chciał nikomu zaszkodzić i jest gotowy ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze na 42-latka nałożono karę grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 500 złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.