Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Do 5 lat więzienia za flakon perfum

Mokotowscy wywiadowcy po raz kolejny zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzież perfum z drogerii na terenie galerii handlowej. Mężczyzna karany w przeszłości za podobne przestępstwa tym razem połaszczył się na flakon z markową wodą zapachową o wartości około 700 zł. Brak buteleczki na ekspozycji zauważyła pracownica sklepu, która powiadomiła pracowników ochrony. Ci przejrzeli monitoring i namierzyli sprawcę, a następnie wezwali policjantów, którzy zajęli się podejrzanym. Mężczyzna trafił do policyjnego areszty, a skradzione perfumy wróciły na półkę. Następnego dnia usłyszał zarzut, za który sąd może go skazać na 5 lat więzienia.

Z lewej strony za biurkiem siedzi nieumundurowany policjant, który przesłuchuje siedzącego z prawej strony mężczyznę, podejrzanego o kradzież sklepową.
Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
Kilka minut po godzinie 16.00 pracownica jednej z drogerii znajdującej się na terenie galerii handlowej na warszawskim Mokotowie zauważyła widoczny brak flakonika z perfumami na jednej z witryn służących do ekspozycji markowych produktów. O braku produktu o wartości około 700 zł powiadomiła pracowników ochrony, którzy przejrzeli zapis monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna ubrany w jeansy i kurtkę z kapturem w kolorze khaki, wychodzi z drogerii z perfumami. Za pośrednictwem monitoringu ujawnili również, że nadal znajduje się on na terenie galerii. W związku z powyższym wezwali policjantów, którzy zatrzymali 49-latka. Mężczyzna miał przy sobie skradziony flakon. W trakcie legitymowania i sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsza kradzież, której mężczyzna się dopuścił. Był już skazany za podobne przestępstwa. Obecnego czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które może zostać skazany na 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem mokotowskiej prokuratury.

podkom. Robert Koniuszy

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.