Spotkanie dzielnicowych z seniorami

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Tłuszczu przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Wydarzenie adresowane było w szczególności do seniorów. Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z zainteresowaniem słuchali funkcjonariuszy, którzy przedstawili historie zaistniałe na terenie powiatu wołomińskiego.

21 września dzielnicowi z Komisariatu Policji w Tłuszczu spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Domu Kultury. Seniorzy licznie przybyli na spotkanie, gdyż było ono adresowane w szczególności do osób starszych. Funkcjonariusze zachęcali uczestników do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Ostrzegali, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, policjanta CBŚP czy prokuratora. Nie była to tylko sucha teoria, ale liczne przykłady z praktyki policyjnej.

Okazało się, że seniorzy z gminy Tłuszcz mają dużą wiedzę na ten temat oraz wiele własnych spostrzeżeń. Chętnie opowiadali historię z ich otoczenia oraz prowadzili ożywioną rozmowę z policjantami. Na koniec dzielnicowi zwrócili uwagę na bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.