Spotkanie policjantów z uczniami klas mundurowych o profilu: „Służba Policyjna”

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem przewodnim był nabór do Policji. Policjanci Wydziału Kadr oraz Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji zapoznali młodzież z tematami związanym z rekrutacją do Policji.

Uczniowie klas o profilu „służba policyjna” z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem przewodnim był nabór do Policji. Na początku młodzież zapoznała się z zasadami postępowania rekrutacyjnego do Policji. Mundurowi z Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji omówili zasady przyjęcia do Policji.

Przedstawili dokumenty jakie należy złożyć ubiegając się o zawód policjanta. Wybrani uczniowie mieli okazję wziąć udział w próbnej rozmowie kwalifikacyjnej, po której zostały przedstawione jej mocne i słabe strony. Na koniec tej części spotkania młodzież miała okazję zadawać pytania mundurowym związane ze służbą w Policji.

Następnie uczniowie klas mundurowych oraz ich opiekunowie mieli okazję spróbować swoich sił w próbnym teście sprawności fizycznej do Policji. W hali sportowej Oddziału Prewencji Policji
w Warszawie instruktorzy Wydziału Doskonalenia Zawodowego Policji Komendy Stołecznej Policji omówili każdy element toru przeszkód, udzielając wskazówek jak sprawnie i bezbłędnie go zaliczyć nie przekraczając minimalnego czasu 1:41. Najlepszy wynik jednego z uczniów wynosił 1:16.

Podczas wizyty u mundurowych zorganizowano stanowiska, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć różne jednostki broni, sprzęt transportowy, radiowozy i wyposażenie do służby.

mł.asp. Monika Nawrat-Krupa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.