Spowodował zdarzenie drogowe i uciekł. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

Uciekł z miejsca zdarzenia – został już zatrzymany przez ostrołęckich policjantów Zakrojone na szeroką skalę działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliły za zatrzymanie kierowcy, który wczoraj wieczorem spowodował zdarzenie drogowe i uciekł. W jego wyniku kobieta w ciąży trafiła do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany dziś rano w jednym z domów na terenie powiatu ostrołęckiego, w chwili zatrzymania był pijany. Dzięki skutecznej akcji ostrołęckich mundurowych nie uniknie on odpowiedzialności karnej. Przed nami czas wyjazdów, apelujemy do kierowców o odpowiedzialność. Jazda pod wpływem alkoholu, to jedna z najgorszych decyzji jaką możemy podjąć w swoim życiu.

Dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na terenie gm. Kadzidło. Na miejsce skierowano mundurowych z posterunku policji w Kadzidle oraz ostrołęckiej drogówki. Według ich wstępnych ustaleń kierujący Fordem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem bmw. Natomiast sprawca zdarzenia odjechał z miejsca, jednak z uwagi na uszkodzenia pojazdu po przejechaniu około 150 metrów porzucił pojazd i uciekł pieszo. W wyniku zdarzenia 23-letnia kobieta w 5 miesiącu ciąży została przetransportowana do szpitala.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, już po kilku minutach ustalono właściciela auta. Jego rysopis został przekazany do wszystkich policyjnych patroli. Na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym oraz technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Policyjne działania szybko przyniosły oczekiwanym efekt w postaci ustalenia miejsca przebywania mężczyzny. Dziś wczesnym rankiem policjanci z posterunku policji w Kadzidle weszli do jednego z domów na terenie powiatu ostrołęckiego, gdzie zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie tego zdarzenia 44-mieszkańca powiatu ostrołęckiego . W chwili zatrzymania był pijany, alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci przetransportowali go do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badań retrospekcyjnych na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Dzięki szybko przeprowadzonej policyjnej akcji bezmyślny kierowca nie uniknie odpowiedzialności karnej. Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, zróbmy wszystko, aby był on bezpieczny. To, czy taki będzie zależy przede wszystkim od każdego z nas. Apelujemy o odpowiedzialności, przypominamy, że już same kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia!

kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.