czwartek, 08 grudnia 2022

Sprawca rozboju w rękach policji

W poniedziałek pułtuscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który we wrześniu był sprawcą rozboju. Mężczyzna uderzał i kopał swoją ofiarę, a następnie ukradł jej pieniądze i karty płatnicze. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat, która może zostać zwiększona o połowę, ponieważ już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

We wrześniu do Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zgłosił się mężczyzna, od którego mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie rozboju. Na podstawie analizy zebranego materiału wytypowali sprawcę, którego zatrzymali w poniedziałek. W wyniku dalszej pracy śledczych 22-latek oprócz zarzutu rozboju usłyszał także zarzut posiadania narkotyków, ponieważ podczas przeszukania pomieszczeń w miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni znaleźli narkotyki.

Wobec mężczyzny wczoraj sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat, która może zostać zwiększona o połowę, ponieważ już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Autor: sierż. Renata Soból


Zobacz również