Pijana i poszukiwana z zakazem prowadzenia pojazdów, jechała samochodem

Dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkanki gm. Załuski, policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 43-latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a do tego okazało się, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta ma też czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a auto którym kierowała nie było ubezpieczone. Zatrzymana wkrótce trafi do zakładu karnego.

We wtorek po południu czujna mieszkanka gm. Załuski jadąc swoim autem przez miejscowość Wilamy zwróciła uwagę na poruszającego się w tym samym kierunku całą szerokością jezdni opla. W czasie wyprzedzania tego samochodu mieszkanka gm. Załuski zauważyła jak kierująca trzyma w ręku puszkę z piwem i spożywa trunek. Nie zastanawiając się długo w bezpieczny sposób zmusiła do zatrzymania kierującą i wezwała na miejsce dzielnicowych z miejscowego posterunku.

Okazało się, że kierującą oplem, 43-letnia mieszkanka gm. Załuski nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Ponadto pojazd, którym kierowała kobieta nie ma wymaganego ubezpieczenia. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie 43-latki ponad 3 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie i wykonaniu przez policjantów czynności do, 43-latka zgodnie z zarządzeniem płońskiego sądu zostanie przewieziona do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe 120 dni zastępczej kary pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione przestępstwo – jazdę w stanie nietrzeźwości.

Czujnej mieszkance gm. Załuski serdecznie dziękujemy za obywatelską postawę.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.