czwartek, 08 grudnia 2022

Sprawca rozboju z użyciem noża aresztowany

Groził ekspedientce nożem i zażądał wydania pieniędzy. Uciekł ze zdobytym łupem, ale długo nim się nie nacieszył, bo w zaledwie godzinę po dokonanym rozboju zatrzymali go policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego płockiej komendy. 38-letni obywatel Ukrainy usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju, za który grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju w jednym ze sklepów w Płocku. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy ustali, że do sklepu wszedł mężczyzna i grożąc nożem ekspedientce zażądał wydania pieniędzy. Przerażona kobieta zdążyła wycofać się za sklepową ladę. Napastnik otworzył kasetę z pieniędzmi po czym szybko uciekł ze zdobytym łupem.

Intensywne działania policjantów, już w zaledwie godzinę doprowadziły do zatrzymania podejrzanego. Początkowo 38-latek zaprzeczał aby brał udział w rozboju ale wszelkie wątpliwości co do tego, że jest jego sprawcą rozwijały kolejne ustalenia policjantów. Podejrzany miał przy sobie kilkaset złotych, które przyznał, że ukradł ze sklepowej kasy.

Wczoraj w płockiej prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za który grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Autor: podkom. Marta Lewandowska


Zobacz również