Sprzedając ubrania straciła 80 tysięcy.

Wystawiasz w Internecie na sprzedaż przedmiot, którego już nie używasz. Odzywa się do Ciebie osoba zainteresowana zakupem, która wysyła „link do płatności”. Klikasz w przesłany link i… dajesz oszustom dostęp do swojego konta bankowego. W taki sposób prawie 80 tys. złotych straciła 38-latka, która zamieściła w sieci ogłoszenie dotyczące sprzedaży ubrań na kwotę 100 zł. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Sprzedając w Internecie, również możesz zostać oszukany!

Ciechanowscy funkcjonariusze o tym oszustwie zostali poinformowani w miniony poniedziałek (22.01). 38-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego na jednym z popularnych internetowych serwisów ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż ubrania za kwotę 100 zł. Szybko skontaktowała się z nią za pomocą komunikatora osoba zainteresowana kupnem. Kupująca poprosiła o wysyłkę za pośrednictwem jednej z firm kurierskich. Sprzedająca podała rozmówczyni swoje dane osobowe. Następnie 38-latka otrzymała mailem link „do płatności”. Nic niepodejrzewająca kobieta kliknęła w link, po czym została przekierowana na stronę, która wyglądała jak strona firmy kurierskiej. Postępując zgodnie z instrukcjami, 38-latka zatwierdziła kody autoryzujące, które otrzymała z banku. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do konta. Kobieta nabrała podejrzeń, gdy otrzymała informację o zablokowaniu dostępu do aplikacji mobilnej swojego banku. W rozmowie telefonicznej z konsultantem infolinii banku dowiedziała się, że ktoś wypłacił z jej konta prawie 80 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.