Areszt dla 32-latka podejrzanego o zabójstwo 63-letniego ojca

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali 32-latka podejrzanego o zabójstwo ojca. Miało do tego dojść prawdopodobnie w czasie wspólnego picia alkoholu. Decyzją ostrowskiego wymiaru sprawiedliwości mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywotnie więzienie.

We wtorek przed północą dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie od mężczyzny, że doszło między nim, a jego ojcem do kłótni prawdopodobnie w czasie picia alkoholu. Gdy na miejsce dojechali ostrowscy policjanci był tam nietrzeźwy 32-latek (2,6 promila alkoholu w organizmie) oraz leżący na podłodze 63-latek, nie dający oznak życia. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 63-latka.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyli m.in. ślady, które będą przydatne w ustaleniu przebiegu całego zdarzenia. Nietrzeźwy 32-latek został zatrzymany, a po badaniach lekarskich trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek 32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem do sądu o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu. Jeszcze tego samego dnia sąd przychylił się do złożonego wniosku. Mężczyzna został przez policjantów odkonwojowany do zakładu karnego.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.