Sprzedali alkohol nieletnim

Podczas patrolowania warszawskiego Kamionka po południu 16 marca strażnicy miejscy z Referatu Szkolnego VII Oddziału Terenowego zauważyli na ulicy Bliskiej cztery młode osoby. Jedna z nich trzymała czteropak piwa. Ponieważ młodzi ludzie wyglądali na nieletnich, funkcjonariusze podjęli interwencję.

Nastolatkowie zostali wylegitymowani. Okazało się, że są nieletnimi obcokrajowcami. Jedna z nastolatek piła kawę, więc została od razu zwolniona. Pozostałe osoby przyznały, że piły piwo. Nieletni miał jeszcze przy sobie paragon z pobliskiego sieciowego sklepu, na którym wyszczególnione były zakupy, między innymi – cztery puszki piwa. Ponieważ sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, strażnicy wezwali patrol policji. Młodych obcokrajowców wraz alkoholem i paragonem przekazano przybyłemu patrolowi. Dodatkowo naczelnik VII Oddziału Terenowego niezwłocznie wystosował wniosek do Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Dzielnicy o odebranie zezwolenia na sprzedaż alkoholu w tym sklepie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.