Stanie przed sądem za atak na mundurowych

27-latek naruszył nietykalność cielesną i ubliżał policjantom podczas wykonywania czynności służbowych. Teraz odpowie za to przed sądem. Pułtuszczaninowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia, podczas służby, policjanci narażają swoje życie i zdrowie. Nigdy do końca nie wiedzą, czego mogą się spodziewać po osobie, wobec której podejmują interwencję. Nie znają jej, nie wiedzą czy może ona posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzie, czy jest notowana za poważne przestępstwa oraz czy jest pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających substancji. Za każdym razem muszą zachować wszelkie środki ostrożności, by chronić siebie, a także innych uczestników interwencji.

Właśnie w takiej sytuacji zostali postawieni funkcjonariusze z Zespołu Dzielnicowych, którzy kilka dni temu interweniowali wobec grupy mężczyzn spożywających alkohol. Nikt się wówczas nie spodziewał, że 27-latek zacznie pałać nienawiścią do mundurowych. Nagle, podczas wykonywanych czynności służbowych, pułtuszczanin zaczął ubliżać policjantom, a przy próbie uniemożliwienia mu oddalenia się z miejsca popełniania wykroczenia, zaczął odpychać, uderzać i kopać policjantów. Napastnik została zatrzymany. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.