Stołeczni wywiadowcy podczas działań zabezpieczyli 1,5 kilograma narkotyków

Policjanci stołecznego Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego przeprowadzili działania na Pradze Północ w wyniku których zatrzymali 22-latka i zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma narkotyków, wśród których była m.in. amfetamina, heroina i mefedron. Młody mężczyzna trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Po przedstawieniu 22-latkowi zarzutów za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Mieszkańcowi Pragi Północ może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego stołecznej komendy przeprowadzili działania w rejonie ulicy Brzeskiej ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Obserwacją objęli wytypowany adres i mężczyznę, który zaparkował w podwórzu hondę. Mężczyzna ten przemieszczał się pomiędzy piwnicą, a klatką schodową.

W pewnym momencie dołączył do niego inny mężczyzna. Obaj podeszli do skrzynki gazowej, z której ten pierwszy wyjął płócienną torbę. Wtedy też wywiadowcy wkroczyli do akcji. Mężczyzna widząc, że ma do czynienia z policjantami z powrotem umieścił torbę w skrzynce i próbował oddalić się z miejsca. Jednak wywiadowcy nie dali mu szansy na ucieczkę. Obezwładnili obu mężczyzn i założyli im kajdanki. Okazało się, że mężczyzna, który był w ich zainteresowaniu jest mieszkańcem Pragi Północ. Jego towarzysz to obywatel Ukrainy. Mundurowi skontrolowali zawartość ukrytej w skrzynce torby. Znajdowały się w niej zawiniątka z folii aluminiowej i jeden foliowy woreczek z kolorowymi tabletkami nieznanego pochodzenia.

Dodatkowy patrol wezwany na miejsce, przy pomocy psa tropiącego przeszukał hondę, którą poruszał się 22-latek. W trakcie kontroli piwnicy wywiadowcy zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków poporcjowane w foliowe zawiniątka i ukryte w plecaku, z którym widziany był 22-latek. Stołeczni policjanci przewieźli zatrzymanego 22-latka i obywatela Ukrainy do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam zabezpieczyli od mieszkańca Pragi Północ ponad 2 tys. złotych i 130 Euro. Jego towarzysza po przesłuchaniu zwolnili.

Technik kryminalistyki wykonał testy zabezpieczonych substancji. Badanie wykazało, że w torbie ukrytej w skrzynce gazowej znajdowała się amfetamina – 50,39 gramów brutto, mefedron – 65,49 gramów brutto, znaczna ilość środków odurzających w postaci heroiny o wadze 58,10 gramów brutto, ziela konopi innych niż włókniste – 114,37 gramów brutto, zaś w plecaku, który kryminalni ujawnili w węźle ciepłowniczym znajdował się kilogram tych samych substancji.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ wszczęła śledztwo w tej sprawie. Tam też 22-latek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut z art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mieszkaniec Pragi Północ trafił pod dozór Policji.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.