Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym na krajowej mapie zagrożeń

Za przekroczenie prędkości o 72 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy stracił 46-letni kierujący mercedesem, którego w minioną sobotę zatrzymali policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Miejsce, w którym kierowca popełnił wykroczenie zostało naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Prawie każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy kontrolują kierowców w miejscach oznaczonych jako zagrożone. Mieszkańcy zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa punkty, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Mundurowi weryfikują te informacje i dążą do eliminacji wskazanych zagrożeń.

Do takich miejsc należy miejscowość Bądkowo gdzie mieszkańcy oznaczyli jedno z najczęstszych zagrożeń, czyli przekraczanie dozwolonej prędkości. W minioną sobotę (22.07) policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali 46- letniego mieszkańca powiatu płońskiego, który w obszarze zabudowanym pędził mercedesem z prędkością 122 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może przekazać Policji informację o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.