Odzyskano Toyotę skradzioną w Wiedniu

To była błyskawicznie przygotowana akcja Skorpionów z Pragi Północ we współpracy z kryminalnymi ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową. Operacyjni na terenie Białołęki zatrzymali 44-latka i odzyskali toyotę skradzioną w Wiedniu. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Sąd Okręgowy Warszawa Praga w Warszawie aresztował go tymczasowo na 7 dni. Trwają ustalenia czy 44-latek zostanie przekazany austriackiej policji.

W wyniku współpracy policjantów grupy „Skorpion” działających na terenie Pragi Północ i funkcjonariuszy stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową ustalono, że na terenie Białołęki ma znajdować się skradziona w Wiedniu toyota.

Kryminalni zaplanowali wspólne działania i objęli obserwacją wytypowany adres. W opisanym aucie, za kierownicą siedział mężczyzna. Policjanci sprawdzili w systemach informatycznych tablice rejestracyjne pojazdu. Były one poszukiwane. Policjanci ruszyli w kierunku toyoty. Siedzący w niej mężczyzna otworzył drzwi i chciał uciec. Jednak nie zdążył, kryminalni błyskawicznie go obezwładnili.

Operacyjni sprawdzili numery identyfikacyjne toyoty. Okazało się, że tego dnia austriacka policja otrzymała zgłoszenie jej kradzieży. Policjanci zatrzymali 44-latka. Okazało się, że był on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze wymiaru sprawiedliwości Republiki Austrii. Mężczyzna jest podejrzany o to, że razem z innymi sprawcami włamał się do dwóch pojazdów marki Toyota z zamiarem ich bezprawnego przywłaszczenia.

W zabezpieczonym pojeździe kryminalni znaleźli oryginalne tablice przypisane do pojazdu. W trakcie dalszych działań policjanci skontaktowali się z właścicielem pojazdu. Mężczyzna wyjaśnił, jakie były okoliczności jej kradzieży. Po oględzinach, samochód wrócił do niego.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie. Sąd Okręgowy dla Warszawy Pragi zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na 7 dni. Sąd zdecyduje, czy mężczyzna zostanie przekazany stronie austriackiej.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.