Straciła prawie 25 tysięcy złotych bo uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku

Ciechanowscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na pracownika banku”. 42-latka będąc przekonana, że chroni swoje oszczędności, przelała na wskazany przez oszusta „rachunek pomocniczy” prawie 25 tys. zł. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych!

W miniony weekend do ciechanowskich policjantów zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. 42-letnia mieszkanka powiatu mławskiego odebrała telefon od rzekomej pracownicy banku z informacją, że na jej koncie odnotowano próbę zaciągnięcia pożyczki. „Konsultantka” poinformowała o wdrożeniu procedury zabezpieczenia środków zgromadzonych na koncie bankowym. Poleciła 42-latce, aby swoje oszczędności przelała na tzw. bezpieczny rachunek bankowy. Kobieta w trosce o swoje pieniądze wykonywała polecenia rzekomej pracownicy banku. Środki pieniężne przelała na nowy „rachunek pomocniczy” wierząc, że w ten sposób chroni swoje pieniądze przed kradzieżą. W wyniku tego oszustwa mieszkanka powiatu mławskiego straciła prawie 25 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.