Straż Graniczna z Warszawy zatrzymała Marokańczyka

Na terenie stolicy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali 32-letniego Marokańczyka legitymującego się sfałszowaną włoską kartą pobytu. Mężczyzna w chwili kontroli posiadał przy sobie niewielkie ilości suszu roślinnego nieznanego pochodzenia.

Podczas podjętej kontroli legalności pobytu, obywatel Maroko legitymował się swoim oryginalnym paszportem wydanym przez władze Maroko oraz włoską kartą pobytu, która miała rzekomo potwierdzić jego legalny status pobytowy na terenie obszaru Schengen. Niestety, dokument pobytowy od razu wydał się funkcjonariuszom podejrzany. Jak się okazało, został on podrobiony na wzór oryginalnego. Na podstawie okazanych dokumentów i oświadczenia ustnego cudzoziemca funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przemieszczał się w strefie Schengen, podróżując autobusem po Litwie, Niemczech, Francji i Hiszpanii, bez ważnych dokumentów, tym samym przekraczając granicę wbrew przepisom prawa. Na pytanie o pochodzenie karty pobytu, cudzoziemiec oświadczył, że kupił ją przez Internet płacąc za nią 300 euro.

Podczas czynności podjętych wobec cudzoziemca, funkcjonariusze ujawnili w jego bagażu podręcznym foliową torebkę strunową z niewielką ilością suszu roślinnego niewiadomego pochodzenia. Dzisiaj będą kontynuowane czynności z udziałem obywatela Maroko w celu zidentyfikowania i dokładnego określenia ilości ujawnionej substancji. Zostanie również wszczęte postępowanie administracyjne w kierunku zobowiązania cudzoziemca do powrotu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.