wtorek, 16 sierpnia 2022

Strażacki zestaw pralniczo-suszarniczy

Wyszkowscy strażacy wzbogacili się o profesjonalną pralnicę przemysłową wraz z suszarką do ubrań specjalnych, które zostały pozyskane dzięki środkom finansowym z Funduszu Przeciwdziałania COVID–19 na 2021 r.

Rozwój nauki i techniki pozwala na sięganie po coraz to nowsze i skuteczniejsze rozwiązania, które ułatwiają i usprawniają nasze życie. Rozwój następuje również w ratownictwie i strażacy od wielu lat w swoich działaniach wykorzystują nowy sprzęt ratowniczy, w trosce o zdrowie i życie osób poszkodowanych. Również w dziedzinie indywidualnego zabezpieczenia ratowników następuje postęp, dzięki któremu strażacy stają się bezpieczniejsi.

Nowa pralnica to sprzęt, który w połączeniu z właściwymi detergentami pozwala na usunięcie z ubrań specjalnych niebezpiecznych, rakotwórczych substancji, które osiadają i wnikają w materiał w trakcie prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych. Pralnica służąca do prania i impregnacji specjalistycznej odzieży strażackiej wyposażana jest w programy prania i impregnacji niedostępne dla zwykłych, domowych pralek. W połączeniu z automatycznym systemem dozowania środków piorących jest ona w stanie zapewnić optymalny proces czyszczenia i impregnacji odzieży ochronnej strażaków.

Pralnica składa się z :
– Pralki/pralnicy Elektrolux WH 6-20,
– Szafy suszącej Elektrolux DC 6-15, ,
– Zestawu 5 pomp dozujących Dark Blue +
– Zestawu środków piorących Ecolab

W związku z zakupem nowego zestawu pralniczego, koniecznym było przegotowanie odpowiedniego pomieszczenia do tego celu, którego niestety komenda nie posiadała. Trzeba było zaplanować i zrealizować kolejne przedsięwzięcie polegające na remoncie pomieszczenia technicznego i przystosowania go do nowo tworzonej pralni środków ochrony osobistej strażaków w Komedzie Powiatowej PSP w Wyszkowie.

Przedsięwzięcie o łącznej kwocie 25 000 zł zostało sfinansowane dzięki wsparciu finansowemu ze wszystkich gmin z terenu powiatu wyszkowskiego, poprzez środki przekazane na fundusz wsparcia Państwowej Straży Pożarnej na potrzeby KP PSP w Wyszkowie. Dzięki temu stanie się także możliwe profesjonalne pranie ubrań specjalnych druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.


Zobacz również