Strażacy ranni podczas akcji gaśniczej

W niedzielę (4.04) chwilę po godzinie 21 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarskich w miejscowości Matyldów w gminie Rybno. W trakcie akcji rannych zostało 4 strażaków.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce pożaru, zastano rozwinięty pożar zabudowań mieszkalno – gospodarczych. Mieszkaniec opuścił budynek przed przybyciem zastępów i sam próbował gasić pożar doznając poparzeń. Strażacy rozpoczęli budowanie linii gaśniczych i podawanie prądów wody w natarciu na płonące budynki. Kolejni zaś strażacy udzielali pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego.

W trakcie akcji gaśniczej pod jednym ze strażaków z OSP Jasieniec zawalił się strop na którym pracował. Druh spadł na parter budynku. Natychmiast do pomocy ruszyło 3 strażaków z JRG Sochaczew. W trakcie udzielania pierwszej pomocy na całą czwórkę zawaliła się ściana działowa.

– W wyniku przysypania gruzem ze ściany działowej głównie ucierpiały kończyny dolne strażaków. 4 poszkodowanych strażaków zostało ewakuowanych z budynku na zewnątrz i udzielono im pierwszej pomocy. Na miejsce zostały zadysponowane kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznego. Wszyscy strażacy trafili do szpitali, dwóch do Sochaczewa i dwóch do Skierniewic. Na chwilę obecną mamy bardzo optymistyczne informacje. Wszyscy strażacy zostali wypisani ze szpitali do domu. Żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń. Głównie są to stłuczenia i ogólne obrażenia kończyn dolnych – poinformował Rafał Krupa rzecznik prasowy KP PSP Sochaczew.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.