poniedziałek, 25 października 2021

Dwa otwarcia mieszkania – dwa ciała

W poniedziałek (5.04) Straż Pożarna otrzymała zgłoszenia o potrzebie otwarcia dwóch mieszkań w których miały przebywać osoby potrzebujące pomocy. Okazało się, że w obu przypadkach po wejściu do mieszkania ujawniono zwłoki.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło około godziny 12. W zgłoszeniu mowa była o kobiecie zamieszkującej blok przy ulicy Jagiellońskiej 21 w Legionowie. Na miejsce skierowano zastępy Straży Pożarnej z JRG Legionowo oraz Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy do mieszkania na parterze weszli przez okno i zastali kobietę bez oznak funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej oraz użyto defibrylatora AED. Niestety przybyli na miejsce medycy stwierdzili zgon kobiety. W trakcie akcji wpłynęło zgłoszenie z wieżowca przy ulicy Sowińskiego 11. Sąsiadka zaniepokoiła się, że od dłuższego czasu nie widziała sąsiadki, która wcześniej chorowała na Covid-19. Strażacy zadecydowali o rozstawieniu podnośnika i sprawdzeniu czy da się wejść przez okno.

Ostatecznie na miejscu zjawiła się sąsiadka, która posiadała klucze do mieszkania. Po otwarciu drzwi do środka w kombinezonach ochronnych weszli policjanci, którzy ujawnili w jednym z pokoi ciało kobiety w stanie daleko posuniętego rozkładu.


Nasi partnerzy