Strażacy z OSP Obryte z nowoczesną torbą R1

We wtorek (16.05) strażacy z OSP Obryte z rąk wójta Gminy Obryte Sebastiana Mroczkowskiego otrzymali nowoczesną torbę R1 w postaci plecaka ratowniczego (Black Front modułowy zestaw R1). Plecak w znaczącym stopniu zwiększy zdolność operacyjną a jego funkcjonalność oraz rozmieszczenie sprzętu usprawni i przyspieszy działania ratownicze.

Sposób wykonania plecaka modułowego oraz jakość materiałów wykorzystanych do jego budowy pozwoli na utrzymaniu w czystości i higienie jego zawartości co jest ważnym czynnikiem przy działaniach ratowniczo-gaśniczych. Głównym założeniem przy tworzeniu plecaka BF-XL-M było osiągnięcie maksymalnej użyteczności produktu, umożliwiającej ratownikowi szybki i wygodny dostęp do dowolnego wyposażenia zestawu oraz udzielenie błyskawicznej pomocy poszkodowanemu. Dlatego plecak ratowniczy Black Front ma charakter modułowy, co oznacza, że większość wyposażenia umieszczono w saszetkach segregacyjnych o różnych kolorach, przeznaczonych do konkretnych typów urazów i działań ratowniczych. Na wyposażeniu plecaka znajduje się aż 10 sztuk saszetek oraz torba na opatrunki hydrożelowe. Każda z saszetek posiada przeźroczyste okienko pozwalające na kontrolowanie zawartości bez otwierania jej oraz wygodne rączki, na których umieszczono miejsca na plakietki informujące o rodzaju wyposażenia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.