Strażak na kwarantannie. Dezynfekcja strażnicy w Legionowie

W czwartek (2.04) do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie dotarła informacja o kwarantannie jednego ze strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Strażak objęty został kwarantanną z powodu zachorowania jego członka rodziny na koronawirusa.

W związku ze zdarzeniem poprosiliśmy o pomoc Specjalistyczną Grupę Chemiczno Ekologiczną z JRG 6 w Warszawie w zdezynfekowaniu pomieszczeń szatni – mówi mł. bryg. Łukasz Szulborski – dowódca JRG Legionowo.

Chwilę po godzinie 17 na teren Komendy Powiatowej PSP w Legionowie przyjechały 4 zastępy grupy chemicznej z Warszawy. Dokonano odkażenia pomieszczenia szatni oraz strażaków będących na zmianie. Jedna ze zmian służbowych przebywa na kwarantannie. Pozostali strażacy zostali podzieleni tak, aby zapewnić ciągłość zdarzeń.

Po konsultacji z inspekcją sanitarną podjęto decyzję o pomocy JRG Legionowo w odkażaniu pomieszczeń szatni służbowych I zmiany JRG z Legionowa. Na miejsce skierowano SGChem – Eko z JRG 6 Warszawa. Zachowana jest ciągłość służby w Legionowie i powiat jest właściwie zabezpieczony – mówi naszej redakcji mł. bryg. Karol Kierzkowski Oficer Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.