wtorek, 13 kwietnia 2021

Strażnicy pomogli czterdziestolatkowi z objawami zakażenia

Mężczyzna śpiący na klatce przy Smoleńskiej w Warszawie trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem. Klatki schodowe w budynku zdezynfekowano.

W czwartek 9 kwietnia patrol straży miejskiej otrzymał informację o mężczyźnie śpiącym na klatce schodowej przy wejściu na strych jednego z budynków przy Smoleńskiej. Na miejscu zastano trzęsącego się, zaniedbanego człowieka. Wezwano karetkę, a strażnicy, z zachowaniem środków ostrożności, monitorowali stan mężczyzny. Ratownicy, którzy przyjechali po kilku minutach ustalili, że czterdziestolatek ma objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem: wysoką temperaturę i problemy z oddychaniem. Natychmiast został przewieziony do szpitala przy Szaserów, a patrol Straży Miejskiej powiadomił mieszkańców i zarządcę budynku o zagrożeniu.

Do czasu przeprowadzenia dezynfekcji mieszkańcy musieli pozostać w mieszkaniach. Także nikt z zewnątrz nie mógł wejść na klatkę. O godzinie 13.30, zakończono dezynfekcję, a po godzinie powiadomiono mieszkańców o możliwości korzystania z klatki schodowej.


Nasi partnerzy